Єгипет — один із найпопулярніших напрямків серед українців. Вже котрий рік наші співвітчизники їздять до цієї дивовижної країни і відпочивають на березі Червоного моря — здається, що про Єгипет уже відомо все. Але щоразу хочеться повернуться ще й дізнатися побачити щось нове.
Гарячі тури в Єгипет підібрати он-лайн
Курортні Міста Єгипту:
- Шарм Ель-Шейх
Хургада
Таба
Абу-Сімбел
Олександрія
- Асуан
- Ісмаїлія
- Каїр
- Луксор
- Марса Алам
- Мерса-Матрух
- Монастир
- Святої Катерини (Гора Синай)
- Ніл (круїз)
- Порт-Саїд
- Суец
- Ель-Аламейн
Географія
Республіка Єгипет – держава на Північному Сході Африки та на Синайському півострові в Азії. Омивається Середземним та Червоним морями.
Офіційна мова – арабська. Державна релігія – іслам. Глава держави – президент. Законодавчий орган – однопалатні Народні збори. Столиця – Каїр.
Населення
У Єгипті проживає близько 61 мільйона осіб (80% – селяни). Більшість жителів країни (90%) є єгиптянами (араби східно-хамітської групи), а також греки, бедуїни, італійці, сирійці, ліванці. Більшість населення республіки проживає вздовж Нілу та Суецького каналу.
Часовий пояс
Східноєвропейський час (UTC+02:00) Час у Єгипті є однаковим для всієї країни. Взимку різниці у часі Єгипту та України – немає.
Мова
Офіційною мовою в Єгипті є Арабська, але більшість населення в країні вільно розмовляє англійською мовою. У Єгипті розрізняють офіційну та розмовну мови.
Грошова одиниця (обмін валют)
Національна валюта Єгипту — єгипетський фунт (LE). Дрібна розмінна монета називається піастром (PT). В Україні 1 гривня складається із 100 копійок, у єгипетському фунті ж 100 піастрів. Банкноти єгипетського фунта бувають номіналом 1, 5, 10, 20, 50 і 100 фунтів. Піастри в монетах бувають номіналом 5, 10 і 25 піастрів. Також піастри номіналом 25 і 50 піастрів бувають у паперовому вигляді.
На єгипетські фунти можна змінити і долари, і євро. Найкраще обмін валюти проводити в банках або обмінних пунктах. Там завжди можна побачити на електронних табло курс валют, що діє. Курс єгипетського фунта до долара США – приблизно 18 фунтів. Здебільшого банкноти єгипетських фунтів та піастрів дуже брудні та старі, але їх приймають і на ринках, і в банках, тому не варто боятися, що ці гроші не ухвалять для оплати.
Митні правила
Справжній головний біль — ввезення в країну особистого автотранспорту. За єгипетськими законами на кожну ввезену машину потрібно отримувати місцевий техпаспорт, страховий поліс і навіть держномери з арабськими цифрами та літерами. Все це, звичайно, не безкоштовно. До того ж митні офіцери можуть захотіти бакшиш (хабар) за прискорення процедури.
Ввезення-вивезення валюти
Митні правила Єгипту дозволяють ввозити та вивозити із країни іноземну валюту до 10 тисяч доларів США (і еквівалентні їй суми в інших валютах). Місцеву валюту можна ввозити до Єгипту та вивозити з країни у розмірі не більше 5 тисяч єгипетських фунтів. Великі суми іноземної та місцевої валюти ввозити та вивозити заборонено.
Безмитне ввезення
До Єгипту без мита можна ввозити (на вибір) 200 гр. тютюну, 200 сигарет або 25 сигар. Алкоголю – будь-якого – можна ввозити не більше літра. Парфум можна ввозити у кількості трохи більше літра, але те щоб було ясно, що він призначається для особистого використання. Електроприлади можна ввозити, якщо у багажі трохи більше одного предмета одного виду.
Безмитний вивіз
Вироби із золота та срібла можна вивозити тільки в тих кількостях, які є прийнятними для їх індивідуального використання.
Заборони та обмеження
До Єгипту не можна ввозити наркотики, речовини, що містять наркотичні речовини, бавовняні вироби комерційного призначення, живу птицю, заморожене м’ясо птиці. Заборонено ввозити матеріали на будь-яких носіях, які суперечать нормам моралі та ісламського віровчення або можуть бути небезпечними для громадського порядку в Єгипті, до яких на розсуд митниці можуть віднести журнали та книги еротичного змісту.
Заборонено провозити через територію Єгипту зброю, антикваріат, предмети мистецтва, корали, вироби зі слонової кістки та саму слонову кістку. Будь-який предмет старовини може бути вивезений лише зі спеціальним пакетом документів, який би підтверджував законність його придбання. З Єгипту заборонено вивозити корали.
За спробу вивезення коралів покладається штраф, спробу вивезення коралів у товарній кількості – в’язниця строком до 2 років. Рослини та тварини Домашні тварини можуть бути ввезені до Єгипту лише з міжнародним ветеринарним сертифікатом, який має бути оформлений не більше ніж за 14 днів до в’їзду до Єгипту.
Однак у будь-якому випадку при перетині кордону кожна тварина має проходити карантин (не більше 15 днів).
Візовий режим
Для оформлення візи туристу потрібен лише закордонний паспорт. Віза одноразова та дійсна 30 днів. Турист отримує її в аеропорту, сплативши 15 доларів за кожен паспорт.
Клімат
Клімат у Єгипті теплий та сухий. Єгиптяни не знають, що таке сніг, сира осінь чи дощова весна. Сонячних днів тут більше, ніж у якомусь іншому куточку земної кулі.
Дощів у Єгипті майже не буває, тому можна не обтяжувати свій багаж парасолькою та плащем. Але светр і легку куртку прихопити варто: вони знадобляться увечері. Хоча вдень тут, звісно, спекотно, у Хургаді стовпчик термометра часом сягає 50°С.
Прохолодніше восени та навесні – ці пори року вважаються найкращими для відпочинку на узбережжі Червоного моря. Місцевий час відповідає київському (GMT +2:00).
Телефон
У приватних телефонних бюро трихвилинна розмова (вона вважається мінімальною) коштує 25 – 36 єгипетських фунтів. Переговори з автомата не набагато дешевші. Для дзвінка до України, наберіть 0038+код міста+номер абонента.
Кухня та ресторани
Занадто спокусливо все, що можна спробувати лише тут. Де ще Вам запропонують мочений горох-нут або хумус – розварені боби з кунжутом та прянощами? Однак, що можна робити сміливо – це замовляти в ресторанах курей по-арабськи, баранину по-єгипетськи, баранину по-каїрськи. Важливо не запивати все це сирою водою, а пити тут весь час хочеться, оскільки — жарко.
Національним напоєм єгиптян було пиво, але зараз його тут не люблять, як і інші спиртні напої, тому вони дуже дорогі, 50 г горілки може коштувати 8 доларів США, пляшка найдешевшого вина в ресторані 12 доларів США.
Магазини та сувеніри
Єгипет – торговельний рай. Магазини відкриті з 10:00 до 22:00. Відпочивають лише в неділю. Але не знають відпочинку численні торгові лавки, де можна купити те саме, що у солідному торговому центрі, але значно дешевше. При цьому можна поторгуватися та збити ціну ще нижче. З Єгипту везуть зазвичай шкіряні вироби, вовняні та бавовняні речі, килими ручної роботи, коштовності, вази та знамениті єгипетські олії.
Чайові
Місцеве населення дуже любить чайові – тут їх називають «бакшиш» – становлять 5% вартості послуг. Носійникам в готелях прийнято давати 1-2 фунти, офіціантам 2-5 фунтів.